Pomocte mi zlepšovat moje služby povolením souborů cookies...

Proč potřebuji Váš souhlas? Používání souborů cookies je nezbytné pro používání analytických nástrojů, které mi pomáhají pochopit potřeby mých zákazníků. Díky nim mohu moje služby neustále zkvalitňovat a přesně cílit.

Předem děkuji za Váš souhlas.

Technické
aby tyto stránky správně fungovaly
Vždy povoleno
Analitické
abych věděl co můžu zlepšovat (Google Analytics, ...)
Marketingové
abych Vás neobtěžoval nevhodnou reklamou (Aktuálně nepoužívám)

před 7 lety Ondřej Pech

Fotograf, se kterým budete spokojeni

V posledních letech, kdy se s rapidně klesající cenou zrcadlovek stává v uvozovkách „fotografem“ úplně každý, fotografů, kteří skutečně rozumí fotografii a nejsou jen „Majiteli fotoaparátu“ zbylo jako šafránu. Je to dáno tím, že lidé spíše poptávají… číst dál...

V posledních letech, kdy se s rapidně klesající cenou zrcadlovek stává v uvozovkách „fotografem“ úplně každý, fotografů, kteří skutečně rozumí fotografii a nejsou jen „Majiteli fotoaparátu“ zbylo jako šafránu. Je to dáno tím, že lidé spíše poptávají člověka s fotoaparátem než fotografa. „Já mám známého, on si koupil zrcadlovku, oslovím ho.“ A podobně.

V případě, že se při výběru fotografa proderete přes majitele fotoaparátu až k fotografům, máte téměř vyhráno. Od této úrovně se začínají postupně smývat rozdíly v kvalitě fotografií, protože fotograf prostě umí fotit a pokud jde o kvalitu fotografií, umí to velmi dobře. Fotograf nebude bojovat se svojí technikou, spíš než byste si všimli, že něco nastavuje na fotoaparátu během focení, bude se věnovat právě samotné scéně, bude se věnovat novomanželům, hostům apod.

Zbývá tedy poslední otázka. Jak mezi fotografy vybrat toho správného, abyste s ním byli spokojení? Především si uvědomte, že hledáte partnera, který umí dělat fotografie. Čas od času se setkávám s klienty, kteří mi pošlou několik fotografií od jiných autorů a napíší, že by chtěli takto vyfotit. Ano, je fajn vědět, jakou má zákazník představu, ale to by mělo být přeci to, co si vybíráte. Vyberete si fotografa, jehož fotky Vás oslovily tím, jaké jsou, tím, že se shodují s Vaší představou. Vyberete si fotografa, jehož fotografie chcete. Nezapomeňte na to, že si vybíráte fotografa, který umí fotit, nikoli člověka s drahým fotoaparátem, abyste mu řekli, jaké fotky Vám má udělat.

Dobrý fotograf sám ví, co chce vyfotit, jak to udělat a proč se pro tento záběr rozhodl. A přesně takové bude mít portfolio. Ze záběrů na jeho internetových stránkách snadno zjistíte, jak Vámi vybraný fotograf fotí a můžete se rozhodnout, zda se Vám fotografie líbí či nikoli. Vyberte si toho, jehož práce budou korespondovat s Vaší představou už na jeho webu a výsledkem určitě budete nadšení. Mějte na paměti, že dobrý fotograf dělá fotografie tak, jak je on sám umí nejlépe a přesně to Vám nabízí.

Shrnuto a podtrženo:

  • Proderte se nemalou skupinou „Majitelů fotoaparátů“
  • Projděte si stránky několika fotografů a vyberte si toho, jehož fotografie budou odpovídat Vaší představě
  • Nechte ho na akci dělat svou práci, kterou umí velmi dobře
  • Buďte spokojeni s fotografem
  • Pár základních rad, jak rozeznat majitele fotoaparátu od fotografa:

Na důležité události si zásadně vybírejte zkušenější fotografy. Ti, co tolik zkušeností nemají, je mohou získat na různých jiných akcích, focením TFP apod. Vyhněte se fotografům, kteří v popisku o své osobě mají věty jako „Fotím Nikonem D7000 a objektivem ….“ a nic jiného. Přeci jen, koho zajímá, čím fotograf fotí? Hledáte fotografa ne majitele fotoaparátu. Vyhněte se vybírání fotografa podle ceníku. Znám mnoho (omlouvám se za to slovo) neschopných fotografů, kteří si za své služby nebojí říct vyšší cenu než leckterý profesionál. A poslední rada. Rozhodně si fotografa vybírejte. Nemusíte oslovit toho nejznámějšího ve Vašem městě jen proto, že to dělá už dlouho. Neznamená to, že to dělá dobře a už vůbec ne že to dělá tak, jak si to představujete právě Vy.

Budeme si rozumět? Tak se do toho pusťme…

Za focením přijedu rád kamkoliv. K vytvoření kompletní cenové kalkulace potřebuji znát jen pár detailů. Vyplňte prosím nezávazně kontaktní formulář a rád vám připravím nabídku šitou na míru vašim požadavkům.