Pomocte mi zlepšovat moje služby povolením souborů cookies...

Proč potřebuji Váš souhlas? Používání souborů cookies je nezbytné pro používání analytických nástrojů, které mi pomáhají pochopit potřeby mých zákazníků. Díky nim mohu moje služby neustále zkvalitňovat a přesně cílit.

Předem děkuji za Váš souhlas.

Technické
aby tyto stránky správně fungovaly
Vždy povoleno
Analitické
abych věděl co můžu zlepšovat (Google Analytics, ...)
Marketingové
abych Vás neobtěžoval nevhodnou reklamou (Aktuálně nepoužívám)

před 3 lety Ondřej Pech

Svatba 2021 vs. COVID

Co si budeme povídat, kdyby se začala točit druhá řada Svatby na první pohled, tak mezi odborníky jistě přibyde člověk, který se bude zabývat „Analýzou covidových opatření“ a doporučí pro budoucí šťastný pár nejvhodnější datum pro konání jejich svatby,… číst dál...

Co si budeme povídat, kdyby se začala točit druhá řada Svatby na první pohled, tak mezi odborníky jistě přibyde člověk, který se bude zabývat „Analýzou covidových opatření“ a doporučí pro budoucí šťastný pár nejvhodnější datum pro konání jejich svatby, tak aby čelili co nejméně restrikcím ze strany státu. My ostatní bychom už neočekávali, jestli spolu nakonec zůstanou ale to, jestli se svatba vůbec uskuteční, jestli odjedou na svatební cestu nebo jestli se vůbec budou moci k sobě nastěhovat.

Bohužel nežijeme v reality-show s takovým odborníkem a tak si svatby musíme plánovat sami. Proto jsem si říkal, že by bylo celkem vhodné se podívat na uplynulý svatební rok 2020 a jak se vyvíjela vládní opatření. Loňská opatření jsou totiž jediná data, která jde pro plánování svatby v nadcházejícím roce 2021 využít. Má to být analýza, tu si ze školy moc nepamatuju, ale začal bych grafem… Grafem s informacemi, jak se omezovalo a rozvolňovalo minulý rok. Graf od ledna do prosince 2020, tedy ukazuje maximální počet povolených osob na svatbách v jednotlivých měsících.

Omezení počtu osob na svatbách 2020

Stěžejní pro nás jsou termíny od jara do podzimu. Pokud teda nekoukáte po svatbě v zimě, která může být určitě velmi krásná. Z loňského roku vychází, že ideální termíny pro konání svatby by měly být v červnu, červenci, srpnu případně září. Vypadl nám květen - ale kdo by chtěl svatbu v květnu, to přece nosí smůlu, že? :D Vychází nám celkem pozitivní informace. Svatby šlo uspořádat téměř ve všech měsících svatební sezóny. Osobně bych očekával, že tomu tak bude i letos.

Nemusíte mít tedy příliš velký strach a svatbu odkládat o další rok. Se zajímavým řešením přišel Dominik s Bětkou, kteří pochopitelně řešili, co dělat, když na jejich plánovanou svatbu mohlo v tu dobu jen velmi málo lidí. Rozhodli se svatbu neodkládat a případnou oslavu s přáteli přesunout na jiný termín. Téměř každý slušný fotograf, ale i kadeřnice či vizážistka, chápe aktuální nelehkou situaci ohledně plánování svateb. Věřte mi, že je v téhle nejistotě i s dalšími jejich klienty a proto se s vámi rádi individuálně domluví. Jako v tomto případě i já s Dominikem, že vyfotíme svatbu a až bude „vhodnější doba“ najdeme společně vhodný termín a dojedu udělat fotky i z pozdější oslavy. Domča s Bětkou měli šťastný konec, do svatby se rozvolňovalo a to tak, že svatba proběhla celá podle původního plánu. Vlastně všechny svatby co, jsem měl domluvené minulý rok a snoubenci se nerozhodli je odložit o celý rok, proběhly podle plánu.

Svatební fotografie Dominik a Bětka

Co tím chtěl autor říci je: Nebál bych se plánování svatby v roce 2021. Každý rozumný fotograf se s vámi v případě, že okolnosti nedovolí svatbu uspořádat podle plánu rád domluví na jiném termínu, který bude oběma stranám vyhovovat. Odložení svatby o další rok nemusí být úplně šťastným řešením, jak se mi potvrdilo loni. Ti, co tak učinili, budou letos pravděpodobně řešit stejnou otázku jako loni.

Budeme si rozumět? Tak se do toho pusťme…

Za focením přijedu rád kamkoliv. K vytvoření kompletní cenové kalkulace potřebuji znát jen pár detailů. Vyplňte prosím nezávazně kontaktní formulář a rád vám připravím nabídku šitou na míru vašim požadavkům.